Nowe mieszkania na sprzedaż w centrum Szczecina coraz popularniejsze

Stare Miasto, Pomorzany, Deptak Bogusława czy okolice Parku Żeromskiego to miejsca, w których w ostatnim czasie powstały lub wciąż jeszcze są budowane nowe nieruchomości. Co ciekawe większość z nich jest już sprzedana. Skąd tak duże zainteresowanie mieszkaniami w centrum Szczecina?

Centrum Szczecina, choć wydaje się w pełni zagospodarowane przez stare kamienice i pozostałe po czasach PRL-u bloki z wielkiej płyty, w ostatnim czasie otworzyło się na wiele nowych nieruchomości. Zainteresowanie nimi jest na tyle wysokie, że przy wielu inwestycjach zaistniała potrzeba utworzenia list rezerwowych sprzedaży. Coraz więcej osób decyduje się na zakup od kilku do nawet kilkunastu mieszkań na raz pod wynajem. Ułatwiają to banki oferując tanie i łatwo dostępne kredyty. Do tego zestawiając oferty bankowych lokat z inwestycją pieniędzy w mieszkanie, druga z opcji jest znacznie bardziej atrakcyjna.

Te trzy czynniki sprawiły, że zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż w Szczecinie, w przeciągu ostatniego roku wzrosło niemal o 30 proc. Wzrosły również ceny mieszkań z rynku pierwotnego. To jednak nie odrzuca potencjalnych nabywców. Szacuje się, że w ubiegłym roku metr kwadratowy lokalu kosztował średnio od 5 do 6 tys. złotych, dziś wycenia się go na średnio od 6,5 tys do 7,5 tys. złotych.

Obserwując rynek można zauważyć, że największym zainteresowaniem cieszą się nowe inwestycje m.in. przy ulicy Narutowicza gdzie powstaje kameralne osiedle, niedaleko ulicy Podgórnej koło Książnicy Pomorskiej, przy ulicy Mariackiej w pobliżu placu Orła Białego czy ulicy Kurkowej na Stary Mieście. Nie słabnie też zaciekawienie inwestorów budową kamienicy przy ulicy Bogusława i oczywiście sprzedażą mieszkań w niewybudowanej jeszcze Hanza Tower. Ta ostatnia inwestycja najprawdopodobniej jest jedną z najbardziej wyczekiwanych ze względu na burzliwą historię budowy i czas jej realizacji. 100-metrowy wieżowiec w centrum miasta, można oglądać na wizualizacjach i spośród wizualizacji wybierać lokale do kupienia. Wiadomo już, że za metr kwadratowy studia o powierzchni 30 metrów zlokalizowanego na najniższych kondygnacjach będzie trzeba zapłacić ok. 7,5 tys. zł. To jednak nic w porównaniu z apartamentami z 22 piętra gdzie ceny sięgają 11 tys. złotych za metr.

Czy trend rozbudowy centrum miasta dotyczy tylko Szczecina? Nie, dotyczy wszystkich Polskich miast. Inwestycja w mieszkania jest dziś po prostu opłacalna, a centrum zapewnia doskonałe warunki do wynajmu lokali. O tym jak ogromna jest oferta mieszkań na wynajem i mieszkań na sprzedaż w centrum Szczecina można przekonać się zaglądając do biura nieruchomości.



© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce