Nowe mieszkanie w Szczecinie. Jak je urządzić, aby jak najdłużej zachowało jakość?

„Pokaż mi swój dom, a powiem Ci, kim jesteś”, to nie tylko powiedzenie, ale również hasło chętnie sprawdzane przez rynkowych analityków. To właśnie wg. nich ponad 80 proc. Polaków przywiązuje bardzo dużą wagę do wystroju wnętrza.

Atmosfera wnętrza to coś, co bywa budowane latami lub osiągane w kilka tygodni dzięki kreatywności najlepszych architektów wnętrz. To ona decyduje o tym czy lokatorzy przywiążą się do mieszkania lub czy będą chcieli wracać do nieruchomości - w przypadku apartamentów i hoteli. Marka Bimago postanowiła sprawdzić preferencje mieszkaniowe Polaków. Okazuje się, że ponad 70 proc. pytanych przyznało, że dodatki stanowią dla nich ważny element aranżacji. To one wpływają na atrakcyjność domu i pozwalają wyrazić osobowość jego mieszkańców. Utożsamianie się z miejscem, wpływa na to jak się w nim czujemy i czy chcemy spędzać w nim czas. Jeśli odczucia są pozytywne nieruchomość nabiera statusu azylu. Jeśli coś jest nie tak - cóż, czas na remont lub nowe mieszkanie.

Osoby, które stają przed koniecznością aranżacji swojego mieszkania, najczęściej decydują się na samodzielność w tej kwestii. Zaledwie ⅓ badanych stwierdziła, że wystrój wnętrza powierzyłaby w ręce profesjnalistów. Nie zmienia to faktu, że komfort i funkcjonalność, a następnie dopasowanie do własnych upodobań to najważniejsze, co można mieć na uwadze podczas prac nad wystrojem. Wiele jednak zależy od budżetu - to on najczęściej sprawia, że konieczne są ustępstwa. Czego jednak nie można poddać ustępstwom? - Tego, co sprawia, że w danej nieruchomości czujemy się lepiej. Są to detale takie jak rośliny, książki, obrazy, ale też kolory i zapachy.

Najbardziej wystylizowanym pokojem każdej nieruchomości jest salon. W dalszej kolejności są to kuchnia, pokój dziecka, sypialnia i łazienka. Ponad połowa ankietowanych przyznaje, że korzystniejsze barwy wnętrz, to barwy jasne. I nie sposób się z tym sprzeczać. Osoby inwestujące w mieszkania lub domy w Szczecinie również znacznie częściej zwracają uwagę na wnętrza utrzymane w bielach. Nowe nieruchomości wykańczane są w minimalistycznym stylu skandynawskim, zdominowanym przez odcienie kości słoniowej i szarości. Obecnie popularne są też elementy, które wizualnie ocieplają pomieszczenia - drewno i kamień. Uniwersalne czasowo elementy wystroju wnętrz sprawiają, że mieszkanie przez lata będzie cieszyć się wysoką jakością. Warto więc w nie inwestować.

Poszukując gotowego idealnego wnętrza, warto postawić na współpracę z agencją nieruchomości. Profesjonalni doradcy pomogą wskazać nieruchomości dopasowane do potrzeb lokatorów, a w razie potrzeby będą mogli podać zaufane firmy, wykończeniowe, remontowe lub projektowe.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce