Odśwież lokal na wiosnę! Wystarczy odrobina farby

     Biel jest nudna? W żadnym wypadku! Czyste, jasne ściany to wizytówka całego lokalu. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą gastronomię czy biuro rachunkowe, schludne wnętrze wpływają na odbiór naszego biznesu. I nie trzeba burzyć czy szpachlować ścian, wystarczy zainwestować w wiaderko farby.

 

     To już pewne, że biel na ścianach stała się nieśmiertelna i wcale nie zamierza wyjść z mody. Głównym powodem jest to, że po prostu pasuje do każdego wnętrza, jest elegancka, nowoczesna i stanowi korzystne tło dla wszelkich mebli oraz dodatków bez względu na ich barwy. Biel ma również specyficzną właściwość optycznego powiększania przestrzeni, idealnie sprawdza się w małych, słabo doświetlonych lokalach. Poza pozytywanu są też negatywy, biała przestrzeń nic nie ukryje, w szczególności zabrudzeń. Stąd też potrzeba regularnego malowania.

 

     Producenci oferują szeroką paletę farb dedykowanych konkretnym przestrzeniom. Jednak nie dajmy się zwariować - im prościej, tym lepiej. Nie trzeba wydawać fortuny, by odświeżyć ściany w mieszkaniu czy biurze. Najkorzystniejszym wyborem są ekonomiczne akrylowe farby powszechnie dostępne na rynku. Sprawdzają się one w pomieszczeniach o standardowej wilgotności i średnim poziomie eksploatacji. To również wskazówka dla inwestorów utrzymujących mieszkania pod najem.

 

     Wybierając klasyczną akrylową farbę do wnętrz warto się upewnić czy formuła emulsji pozwala stosować ją zarówno na ściany, jak i sufity. W przypadku gdy powierzchnia jest nierówna, chropowata lub wymaga szpachlowania lepiej postawić na matową wersję farby, która delikatnie zamaskuje defekty.

 

     Pamiętajmy jednak, odświeżenie przestrzeni to nie gruntowny remont. Jednym z najczęstszych błędów jakie popełniamy jest kupowanie niewłaściwej ilości emulsji. Aby się nie pomylić wystarczy kilka prostych obliczeń, które pomogą zaoszczędzić czas i pieniądze. Należy ustalić powierzchnie ścian mnożąc ich szerokość przez wysokość i dodając do siebie. Pamiętajmy by odjąć powierzchnie okien i drzwi. Wynik dzieli się przez wydajność emulsji. Rezultat wskaże, ile litrów potrzebne jest do pomalowania lokalu jedną warstwą farby. Nie bez znaczenia jest też metoda nakładania emulsji. Najbardziej wydajna jest natryskowa, jednak choć mniej ekonomiczny, największą popularnością cieszy się tradycyjny pędzel lub wałek.

 

      Chcąc poczynić kompletne przygotowania, do całkowitego kosztu malowania trzeba wliczyć sprzęt malarski: szeroki i wąski wałek, pędzel z cienkim włosiem do trudniej dostępnych miejsc, kuwetę, folię malarską do przykrycia podłogi i mebli oraz papierową taśmę. Po zakończeniu prac narzędzia trzeba dokładnie opłukać i umyć. Pomocne ku temu będą specjalne mieszanki rozpuszczalników, które nie wpłyną negatywnie na jakość narzędzi, a nawet przedłużą ich żywotność.

 

     Podsumowując. Chcąc przywiać wiosnę warto zainwestować w białą farbę i pędzle. Regularnie odświeżana przestrzeni zagwarantuje poprawę lub utrzymanie dotychczasowego wizerunku działalności. W pomieszczeniach niewymagających zaawansowanych technologicznie rozwiązań wystarczająca będzie klasyczna farba akrylowa, która zaspokoi wizualne potrzeby przy zachowaniu niskich kosztów.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce