Pięć powodów, dla których warto zainwestować w mieszkania w Szczecinie

W ostatnich latach Szczecin postawił na rozwój. Dzięki temu dziś panują tu dobre warunki do życia, pracy i edukacji. Coraz liczniej przyjeżdżające osoby sprawiają, że chętnych na wynajem nie brakuje. Co za tym idzie jest to też dobre miejsce na inwestowanie w nieruchomości. A co jest tak przyciągającego w Szczecinie?

 

1. Mieszkania do wynajęcia skrojone na miarę

 

Jak się okazuje nie tylko rynek wtórny, ale też rynek pierwotny w Szczecinie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Ten drugi rozwija się szczególnie dynamicznie w takich dzielnicach jak Pomorzany, Warszewo czy Bezrzecze. Osoby poszukujące mieszkania do wynajęcia mają dostęp do różnorodnej oferty, która może zadowolić zarówno tych chętnych na kawalerkę w niskiej cenie, jak i tych myślących o luksusowym domu z ogrodem. Ilość propozycji rynkowych daje też możliwość dokładnego dopasowania lokalu do indywidualnych wymogów i możliwości finansowych. Inwestycja w mieszkanie na wynajem w tak różnorodnym miejscu jak Szczecin to też szansa dotarcia do ludzi o różnorodnych priorytetach i upodobaniach.

 

2. Ceny mieszkań na sprzedaż

 

Biorąc pod uwagę położenie Szczecina i korzystną sieć połączeń z centralną Polską czy Berlinem, ceny nieruchomości kształtują się dość atrakcyjnie. Widać to w zestawieniu z innymi dużymi miastami Polski. W styczniu tego roku lokal od dewelopera kosztował średnio 4000 zł/m2. Jak łatwo sprawdzić jest to kwota o 30 proc. a niekiedy nawet 50 proc. niższa od sumy, którą należy zapłacić za mieszkanie o podobnych parametrach i lokalizacji w Poznaniu, Warszawie czy Gdańsku. Ponadto Szczecin jest dopiero na starcie wdrażania wszystkich rozwojowych zmian – rozbudowa Łasztowni, stworzenie pływających ogrodów, odnowienie ulicy Kolumba, itd. Dzięki temu nadarza się okazja zakupu mieszkania w niskiej cenie w dzielnicy, która za kilka lat będzie należała do ścisłego centrum miasta.

 

3. Nowe stanowiska pracy

 

Ilość powstających biurowców przełożyła się na ilość ofert pracy w Szczecinie. Szczególnie duże zapotrzebowanie pochodzi ze strony branży IT, finansów i budownictwa. Jak się okazuje coraz więcej menagerów i specjalistów, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, przyjeżdża do Szczecina w poszukiwaniu lepszego zatrudnienia lub na zlecenia swoich firm. To właśnie takie osoby szukają mieszkania na wynajem w korzystnej lokalizacji, z łatwym dostępem do centrum miasta i komunikacji miejskiej. W zależności od tego czy przenoszą się do Szczecina wraz z rodzinami czy samodzielnie, wybierają mieszkania na przedmieściach lub w centrum.

 

4. Miasto przyjazne studentom

 

Okazuje się, że szczecińskie uczelnie przyciągają młodzież z całej Polski. Nic dziwnego! Według Rankingu Uczelni Akademickich z 2016 roku, przygotowywanym przez Perspektywy, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie znalazły się w pierwszej 50 najlepszych szkół. Ponadto PUM znajduje się też w pierwszej 10 najlepszych uczelni medycznych w Polsce. Wśród najpopularniejszych kierunków wybieranych przez szczecińskich studentów są: skandynawistyka, psychologia, automatyka i robotyka. To właśnie korzystne perspektywy rozwoju dla młodych ludzi sprawiają, że coraz więcej studentów wybiera właśnie Szczecin, a należy pamiętać, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kredyt lub finansowanie zakupu mieszkania przez rodziców.

 

5. Nie brakuje tu atrakcji

 

Regaty The Tall Ships Races, Szczecin Music Fest czy Pyromagic - międzynarodowe pokazy pirotechniczne to tylko kilka z czołowych imprez Szczecina, które przyciągają turystów w Polski i z zagranicy. Warto też dodać, że Szczecin będzie jednym z czterech miast-gospodarzy mistrzostw Europy w siatkówce w 2017 roku. Tak naprawdę na co dzień odbywa się tu wiele różnorodnych imprez kulturalnych i sportowych. Do miasta przyciągają także liczne zabytki oraz niezwykła architektura, szczególnie Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która zdobyła m.in. Europejską Nagrodę Architektoniczną im. Miesa van der Rohe uznawaną za jedno z najważniejszych wyróżnień architektonicznych, uwagi warte jest też Centrum Dialogu Przełomy uznane za najlepszą przestrzenią publiczną Europie.

 

Podsumowując, czasowy wynajem mieszkań w Szczecinie to korzystna alternatywa inwestycji zarówno dla wynajmującego, który niemal zawsze znajdzie zainteresowanych jego ofertą, jak i dla najemców, którzy wygodniej będą mogli spędzić czas „na swoim” niż wynajmując hotelowy pokój

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce