Pobierowo - twoje miejsce pod nieruchomości nad morzem

     Działka nad morzem to nadal najlepsza forma inwestycji. Warto poznać bliżej miejscowości, które wciąż oferują wolne grunty i wybrać te najbardziej atrakcyjne pod względem turystycznym. Dziś przedstawimy Pobierowo, najbardziej rozwiniętą wieś gminy Rewal.

 

     Pokoje gościnne, kwatery prywatne, domki letniskowe, pensjonaty, wszystko to blisko centrum i plaży. Możliwości wykorzystania terenu nad morzem jest wiele. Najważniejsze by wybrać odpowiednie miejsce i miejscowość. Pobierowo od lat cieszy się niemalejącym uznaniem wczasowiczów, dosłownie, z całego świata. Nie powinno się temu dziwić, gdyż odpowiednie warunki do wypoczynku znajdują tu zarówno osoby szukające spokoju i ciszy jak i te, preferujące aktywny wypoczynek nad morzem. Odpowiedzialne za to są szerokie plaże, sosnowe lasy, ścieżki zdrowia, trasy rowerowe i szlaki spacerowe, ale też liczne koncerty, kabarety czy festyny.Warto dodać, że Pobierowo otrzymało certyfikat prestiżowego międzynarodowego programu fundacji na rzecz edukacji ekologicznej FEE Błękitna Flaga, a to oznacza, że o plażę jak i całą florę dba się tu na najwyższym poziomie.

 

     Pobierowo gwarantuje też udane wczasy dla rodzin z dziećmi. Nie tylko morze jest tu atrakcją. Za tradycję można uznać coroczne biesiady rodzinne i turnieje sportowe. Ponadto w centrum znajdują się ogrodzone place zabaw urozmaicone o karuzele, drewniane autka i wiele innych. Na plaży działa zjeżdżalnia wodna oraz motorówki zarówno te na wynajem jak i te ciągnące dmuchane banany. Nie brakuje tu wypożyczalni rowerów i gokartów, dzięki którym można swobodnie poruszać się po wyznaczonych trasach rowerowych, przy okazji zwiedzając miejscowość.

 

     Gmina niedawno wdrożyła też, znany mieszkańcom dużych miast, rower miejski - Rewal Bike System. Władze zdecydowały, że elektroniczna wypożyczalnia będzie jednolita dla jej trzech głównych miejscowości – Rewal, Niechorze, Pobierowo. Dzięki tej decyzji można wypożyczyć rowery w jednym kurorcie, a oddać je w innym. Warunki do długich wycieczek oraz wybiegów są wzorowe. Przez Pobierowo przebiegają: dwa szlaki turystyczne: szlak turystyczny niebieski, czyli Szlak Pobrzeża Rewalskiego oraz szlak turystyczny czerwony, inaczej Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego. Oprócz tego są też dwa znakowane szlaki rowerowe: Letniskowy Szlak Pobierowa, a także Zachodni Szlak Łącznikowy.

 

     Działki na sprzedaż czy też gotowe nieruchomości na sprzedaż lub wynajem to także możliwość stworzenia własnej przestrzeni do życia. Na co dzień mieszka tu około 1000 mieszkańców. Działają tu również kawiarnie, bary i sklepy. Wieś w znacznej mierze położona jest w sosnowym lesie. Jesienią i wiosną w nadmorskim powietrzu jest najwięcej soli mineralnych, związków magnezu oraz jodu. A to oznacza, że tamtejszy mikroklimat pozytywnie wpływa na zdrowie.

 

     Pobierowo jest dobrze skomunikowane z większymi miastami jak Kamień Pomorski, Gryfice czy Kołobrzeg. Oprócz tego na wisi działa Zespół Szkół Ogólnokształcących, w którego skład wchodzą: Katolickie Przedszkole, Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum.

 

     Niezależnie czy planujesz zakup działki nad morzem, wynajem pensjonatu, kupno domu, kupno pola campingowego, a może nieruchomości pod biznes na wybrzeżu, należy rozważyć Pobierowo jako miejsce inwestycji. Planując warto skorzystać z usług agencji nieruchomości. Profesjonaliści pomogą przygotować plan, wskażą odpowiednie miejsca, a także ustrzegą przed najczęściej popełnianymi wpadkami. Myśląc o rozpoczęciu życia czy działalności nad morzem należy reagować szybko. W końcu bałtyckie wybrzeże ma ograniczoną ilość miejsca.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce