Pośrednik nieruchomości w Szczecinie. W czym może pomóc?

Wsparcie kupujących, sprzedających, wynajmujących i najemców - to główne zadanie pośrednika nieruchomości. Nawiązanie współpracy to pewność płynnego i swobodnego researchu rynku, gwarancja bezpieczeństwa transakcji, pomoc w negocjacjach, a także…

Dobry pośrednik nieruchomości zastępuje klienta niemal we wszystkich działaniach niezbędnych do zrealizowania transakcji. W przypadku osób inwestujących, w nowy dom na sprzedaż czy mieszkanie na sprzedaż, pośrednik pomaga w określeniu dokładnych potrzeb i oczekiwań klienta, dzieli się znajomością lokalnego rynku, sprawdza stan prawny lokalu, pozwala ustrzec się przed pułapkami związanymi z transakcją, a do tego prowadzi negocjacje cenowe. Osoby kupujące pierwszą nieruchomość w życiu często nie tylko nie wiedzą jak rozpocząć poszukiwania i z jakimi formalnościami oraz kosztami wiąże się inwestycja, ale nie są do końca świadome swoich potrzeb. Wsparcie osoby z zewnątrz i ocena pozbawiona emocjonalnego bagażu, bywa zbawienna w takich sytuacjach.

Podobne zasady dotyczą wynajmujących. W ostatnich latach wiele osób zdecydowało się na zakup nieruchomości pod wynajem. Pozornie to prosty biznes - trzeba znaleźć najemcę, podpisać umowę i pilnować regularnego wpływu płatności. W praktyce wygląda to nieco bardziej skomplikowanie. Skonstruowanie ogłoszenia, które wyróżni się spośród setek tysięcy podobnych ogłoszeń to sztuka, do której trzeba mieć odpowiednie zaplecze doświadczenia. Dobry pośrednik nie tylko przygotuje ogłoszenie, ale też i samą nieruchomość do prezentacji. Po pierwsze, dokona kontroli stanu technicznego domu czy mieszkania. Po drugie, wykona spis inwentaryzacyjny całego wyposażenia. Po trzecie, zorganizuje działania z zakresu home stagingu, dla uatrakcyjnienia przestrzeni. Tak przygotowana nieruchomość zostanie sfotografowana i przeniesiona do sfery ogłoszeń, a następnie odpowiednio promowana, zarówno wśród klientów agencji, jak i osób zewnętrznych zainteresowanych nieruchomościami zamieszczonym w internecie pod hasłami: mieszkanie na wynajem, dom na wynajem. Po znalezieniu nowego lokatora, pośrednik zadba o wybór właściwej formy najmu i skonstruuje pod nią umowę. Uwaga! Nie ma uniwersalnego wzoru umowy, który w każdym przypadku zapewnia bezpieczeństwo najmu. Umowa zawsze powinna być dostosowana indywidualnie do obu stron transakcji.

To wszystko działa również w drugą stronę. Osoby poszukujące mieszkania na wynajem czy domu na wynajem, mogą ułatwić sobie sprawę i skorzystać z usług pośrednika. Pośrednik nie tylko przedstawi całą listę odpowiednio dobranych nieruchomości, ale też sprawdzi stan prawny wynajmowanego lokalu i zapewni bezpieczeństwo przy podpisaniu umowy. W ten sposób najemca uchroni się przed np. niespodziewanymi opłatami, dodatkowymi obowiązkami czy najściami ze strony właściciela mieszkania lub jego rodziny. Taki sam zakres pomocy pośrednik oferuje również osobom sprzedającym nieruchomość. Dobry pośrednik oszacuje wartość sprzedawanej nieruchomości, zaplanuje proces sprzedaży, przygotuje nieruchomość na prezentacje, zamówi profesjonalną sesję zdjęciową, wreszcie skonstruuje ofertę wraz z ogłoszeniem, zadba o odpowiednie dokumenty i rozpocznie negocjacje z zainteresowanymi inwestorami.

Wszystkie te działania nie tylko przyśpieszają proces realizacji transakcji, ale nadają mu wyższą jakość i co najważniejsze odciążają klientów.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce