Przybywa mieszkań nad wodą w Szczecinie

Po latach Szczecin wraca nad wodę. Coraz więcej deweloperów decyduje się na inwestycje z bezpośrednim dostępem do rzeki czy jeziora. Wiąże się to z wyższymi kosztami i większym ryzykiem, jednak jak wskazują prognozy sprzedażowe - takie ryzyko warto ponieść.

Tempo prac inwestycyjnych na terenie Szczecina nie maleje. W przeciągu najbliższych dwóch - trzech lat w mieście przybędzie kilka tysięcy mieszkań i apartamentów. Te budzące największą ciekawość zlokalizowane są nad wodą. Inwestycja, o której w ostatnim czasie mówi się najwięcej to ta na Kępie Parnickiej - wyspie, na którą najlepszy widok rozpościera się z gmachu dworca PKP. Między ulicami Heyki, Składową i Bulwarem Elbląskim, na powierzchni ponad 12 tys. mkw powstanie około pół tysiąca mieszkań, deptak oraz przestrzeń wypoczynkowa. Budynki mieszkalne mają wyróżniać się kaskadowym kształtem i dużymi przeszkleniami. Na dole będą dostępne lokale usługowe, na górze mieszkania o metrażu od 35 do 97 mkw. Wszystko będzie spajał widok na rzekę.

Na rzekę spoglądać można też z nowej inwestycji na Stołczynie, która właśnie trafiła do użytku. Mieszkania o podwyższonym standardzie zostały przygotowane w metrażach od 30 do 60 mkw. Ich uzupełnieniem są komórki lokatorskie i podziemny garaż. Usytuowanie inwestycji na wzgórzu rozciągającym się wzdłuż Doliny Odry gwarantuje wyjątkowy widok na rzekę, a także rozlewisko jeziora Dąbie. A wspominając o jeziorze Dąbie warto przypomnieć, że nad samym jego brzegiem powstaje luksusowy apartamentowiec, kształtem nawiązujący do kadłuba statku, z charakterystyczną przesuwną elewacją. Uzupełnieniem przestronnych apartamentów, od 70 nawet do 300 mkw, ma być nie tylko miejsce lub miejsca w garażu podziemnym, ale też własne miejsce do zacumowania łodzi na marinie. U brzegów akwenu w oczach rosną też cztery inne budynki kryjące w sobie, aż 83 apartamenty i 2 lokale handlowo-usługowe oraz prywatną marinę.

Wyobraźnie rozpalają również poniemieckie budynki tzw. Szczecińskiej Wenecji i Łasztowni, jednak na decyzje, co do ich przyszłości przyjdzie jeszcze poczekać. Póki co warto rozważyć inwestycje w nowe nieruchomości nad wodą w Szczecinie. Oszczędzając czas i dbając o bezpieczeństwo transakcji warto w tym celu skorzystać z usług agencji nieruchomości.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce