Rewolucja kolorów w wykończeniach mieszkań na sprzedaż w Szczecinie - czy nadejdzie?

Minimalizm podkreślony szarością i bielą, do tego pastelowe dodatki i drewno - taki rodzaj wykończenia pierwszy przychodzi do głowy kiedy pada hasło “mieszkanie na sprzedaż”. Czyżby w końcu miało się to zmienić? Architekci z zachodniej Europy rozpoczęli już wielobarwną rewolucję z zielenią w roli głównej.

Urban jungle, to właśnie pod tą nazwą kryje się styl, który rewolucjonizuje europejskie wnętrza mieszkań na sprzedaż, domów na wynajem czy hoteli. Jego motywem wiodącym są rośliny i co za tym idzie zieleń we wszystkich odcieniach. Przyrodnicze elementy najczęściej miksowane są z miejską estetyką i nieco industrialnymi formami. Pierwsze realizacje pojawiły się już w 2017 roku we Włoszech. Od tej pory potencjał idei wprowadzenia natury do nieruchomości ewoluuje i zaraża kolejnych projektantów i kolejne miasta. Na co należy postawić wykańczając w ten sposób mieszkanie lub dom?

W pierwszej fazie konieczne jest określenie palety barw dominującej w aranżacji. Styl urban jungle oddaje do dyspozycji całą gamę zieleni - zieleń butelkowa, zieleń oceaniczna, turkus czy słynna oliwka. Najpopularniejsze są barwy o głębokich, soczystych i ciemnych odcieniach. A to oznacza, że pastelowa mięta raczej nie znajdzie się w tym zestawieniu. Motywy tapet, narzut, obrazów czy tkanin to przede wszystkim rośliny i zwierzęta. Wzory mogą nawiązywać do tropikalnej dżungli - liście bananowca, monstera, paproć, palmy lub przedstawiać bliższe nam lasy iglaste i ich mieszkańców.

We wnętrzu muszą pojawić się żywe rośliny - w doniczkach, na kwietnikach, w wazonach czy w wiszących pod sufitem koszach lub jako zielona ściana. Sprawdzą się tu rośliny liściaste, drzewka, kaktusy czy paprotki. Istotny jest też właściwy dobór donic i wazonów. Powinny nawiązywać do industrializmu. Sprzyjać będą takie kolory jak złoto, srebro, buraczkowa czerwień, śliwkowy fiolet.

Mieszkanie w stylu urban jungle najlepiej jest przygotować wspólnie z profesjonalnym architektem wnętrzem, ponieważ jest to styl pełen przepychu i łatwo można przesadzić. O pomoc w znalezieniu projektanta można poprosić agencję nieruchomości, która później pomoże przy sprzedaży wykończonego mieszkania. Należy jednak pamiętać, że oryginalny styl jest przeznaczony do przestrzeni imponujących metrażem. Może się sprawdzić dla mieszkania w starodawnej kamienicy lub luksusowego apartamentu. Czy trafi w gusta nabywców..? Trzeba zaryzykować i sprawdzić to samemu.© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce