Rośnie popyt na duże mieszkania w Szczecinie

Przytulne kawalerki i wygodne dwupokojowe mieszkania zaczęły ustępować nieruchomościom o większych metrażach. To tendencja, która nasila się od kwietnia tego roku. Eksperci dopatrują się jej przyczyn w pandemii koronawirusa.

Już nie 30 mkw, a 60 mkw jest najatrakcyjniejszym metrażem na rynku wśród osób szukających pierwszego mieszkania. Zmiana tego trendu to spore zaskoczenie, ponieważ przez ostatnie lata projektanci systematycznie dążyli do zmniejszania potrzebnej do życia przestrzeni i nadawania jej bardziej kompaktowego charakteru. Inwestorzy, single oraz młode pary chętnie korzystały z tych ofert. Zaczęło się to jednak zmienić wiosną tego roku. Eksperci upatrują się przyczyn w pandemii. Społeczeństwo na kilka tygodni zostało odizolowane od siebie. Ludzie spędzali więcej czasu w domach - czy to samemu, czy to z rodziną. Jak przekonują analitycy - to właśnie był moment, w którym mieszkańcy zdali sobie sprawę, że potrzeba im więcej przestrzeni.

Można to również zaobserwować wśród wystawianych ofert sprzedaży oraz wynajmu. Klienci zwracają uwagę nie tylko na lokalizację i metraż, ale też obecność balkonu czy ogrodu. Wystarczy przypomnieć, że podczas okresu dystansu społecznego łatwiej było osobom, które mogły swobodnie wyjść do ogródka czy spędzić czas na świeżym powietrzu na tarasie lub na balkonie. Do zmian śmielej podchodzą też pary z dziećmi. Wiele osób z dnia na dzień musiało zmienić swoje domy w biura, szkoły i przedszkola. Często okazywało się, że dotychczasowe mieszkania nie były do tego wystarczające. I choć sytuacja na rynku pracy i w szkołach małymi krokami wraca do normy to jednak wiele osób wciąż pozostaje w trybie home office.

To tego wszystkiego wyraźnie zwiększył się popyt na działki rekreacyjne. Obawy związane ze społecznym dystansem skłoniły ludzi do inwestowania w dodatkową przestrzeń na własność - taką którą można odwiedzić bez względu na porę. Niezmiennie jednak, decydując się na nowe miejsce zamieszkania warto zwrócić się w pierwszej kolejności do biura nieruchomości. Doradcy wysłuchają motywów zmian, a także potrzeb i przygotują odpowiednie oferty. Co jednak najważniejsze zapewnią pełne bezpieczeństwo transakcji.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce