Second home, czyli drugi dom dla siebie lub na wynajem w Szczecinie

 

Second home, czyli inwestycja w “drugi dom” dla siebie lub na tymczasowy wynajem to trend, który z roku na rok przybiera na sile. A to oznacza, że Polacy inwestują już nie tylko w nieruchomości wakacyjne nad morzem czy w górach, ale także w mieszkania w centrach miasta i na przedmieściach w celach zawodowych. Jak wygląda to w Szczecinie?

Second home początkowo było opcją dla osób, zainteresowanych luksusowymi apartamentami w atrakcyjnych lokalizacjach na wyłączność na urlop lub wakacje. Z czasem stało się również wygodną alternatywą dla każdego kto dzieli życie prywatne i zawodowe między dwoma miastami, np. między Goleniowem a Szczecinem czy Świnoujściem a Szczecinem. O ile “drugie mieszkanie” do celów zawodowych jest użytkowane jedynie przez właściciela, to wakacyjny second home często trafia pod skrzydła operatorów - firm zarządzających wynajmem i stanem obiektu. W ten sposób nieruchomość stanowi źródło dodatkowego dochodu dla inwestora. Eksperci jaką główną przyczynę utrwalania się trendu second home wskazują rosnące zarobki i wzbogacenie się Polaków w ciągu ostatnich lat.

Wybierając odpowiedni apartament do celów zawodowych w Szczecinie lub w okolicy, warto skorzystać z usług biura nieruchomości i profesjonalnego doradztwa. Tak jak w przypadku “pierwszego domu”, tak i w przypadku “drugiego domu” istotna jest lokalizacja. Z tą różnicą, że ma odpowiadać nie tylko wymaganiom inwestora, ale też spełniać standardy, które w przyszłości pomogą w jej wynajmie czy sprzedaży w tym samym charakterze. Adres powinien przyciągać i być kojarzony z wysoką jakością oraz luksusem. Dzielnice, które w Szczecinie możemy do takich zaliczyć to bez dwóch zdań Warszewo, Bezrzecze, Krzekowo oraz Pogodno.

Ponadto mieszkanie powinno znajdować się na osiedlu, które w standardzie oferuje takie udogodnienia jak zewnętrzne miejsce postojowe, garaż podziemny, monitoring, zamykana na noc brama czy stróż. Z kolei od lokalu wymaga się, aby był wykończony przy użyciu ekologicznych, nowoczesnych materiałów, miał metraż powyżej 70 mkw, wygłuszone ściany oraz oryginalny design. Do tego wszystkiego przyda się wiedza doświadczonej osoby pracującej na lokalnym rynku nieruchomości.

Schemat wyboru wakacyjnego second home w Szczecinie, a raczej w okolicy Szczecina wygląda podobnie. Kluczem jest lokalizacja i standard, a co za tym idzie pierwszym kierunkiem na liście możliwości stają się nieruchomości w Siadle Dolnym, Stepnicy czy nieco dalej nad morzem. Dobrze dobrana inwestycja - szczególnie ta wakacyjna, to lokata, której zwrot szacuje się nawet na ok. 5-6 proc. Wszystko zależy od planów i wymagań inwestora.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce