Second home nad morzem. Boom na nieruchomości nad Bałtykiem trwa

Intensywność poszukiwań atrakcyjnych lokalizacji na second home rośnie. Obecny popyt na apartamenty nad morzem napędza pandemia. Inwestorzy poszukują przede wszystkim nieruchomości blisko natury, z dala od zgiełku, ale jednocześnie doskonale skomunikowanych z miastami. Nic dziwnego, że na ich celowniku pojawiła się gmina Rewal.

Gmina Rewal jest najmniejszą polską gminą wiejską. Jednak bardziej, niż kameralna atmosfera wyróżnia ją położenie. Wzdłuż ponad dwukilometrowego pasa nadmorskiego rozciągają się: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica oraz Śliwin. Większość z tych miejscowości ma typowo turystyczny charakter i ściąga do siebie tysiące przyjezdnych każdego lata. Większość, ale nie wszystkie. Pustkowo, Pogorzelica oraz Śliwin, wyróżniają się mniejszą gęstością zabudowy i większym zalesieniem. I choć tu również wakacje to intensywny czas, to jednak inwestorzy mają szansę na odkrycie nieruchomości i działek z dala od turystycznego zgiełku, ale wciąż blisko plaży. A to kusi poszukiwaczy nadmorskiego second home.

Co ciekawe, do niedawna termin second home był rozpatrywany, zgodnie z zachodnią modą, głównie w kontekście nieruchomości luksusowych. Obecnie obserwujemy powrót do nieco starszego spojrzenia na termin drugiego domu. Dom modułowy, drewniany domek letniskowy, czy nawet wakacyjny kontener - to obiekty, które, tak jak dawniej, mieszczą się w pojęciu second home. Zagraniczny trend, tak jak w przypadku popytu na inne dobra luksusowe, był uwarunkowany wzbogaceniem się Polaków w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak pandemia rozbudziła w społeczeństwie zupełnie inne potrzeby. Nie liczy się już wielkość i blichtr, ale poczucie bezpieczeństwa i naturalne otoczenie.

Do tego, second home to nie tylko alternatywa mieszkania czy baza wypadowa dla właścicieli, ale też źródło dochodu. Podejmując samodzielne działania lub korzystając z usług specjalistycznej firmy swój apartament lub dom można wynajmować. Atrakcyjnie zlokalizowana inwestycja to także długoterminowa lokata. Szczególnie w przypadku nieruchomości nad morzem. Według wyników badań GUS, jeszcze przed pandemią niemal 20 mln Polaków było na przynajmniej na jednym, prywatnym wyjeździe. Wpłynęło to na urozmaicenie krajowej bazy noclegowej i większe zainteresowanie rozwijaniem potencjału dostępnych nieruchomości.

Poszukując odpowiedniego miejsca dla siebie warto skorzystać z usług agencji nieruchomości. Doradcy wyróżniają się doskonałą wiedzą na temat lokalnego rynku, dzięki czemu dużo łatwiej odnajdą, wybiorą i zaprezentują najatrakcyjniejsze lokalizacje.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce