Siadło Dolne, dlaczego to miejsce na wymarzony dom?

Statystyczny Polak marzy o jedno- lub dwu- kondygnacyjnym domu ze spadzistym dachem, trzema sypialniami, garażem i dużym tarasem - tak wynika z danych raportu TNS Kantar Polska. Jakby tego było mało, większość na lokalizację nieruchomości wybrałaby przedmieścia lub wieś.

Jeden trend na rynku nieruchomości nie zmienia się od lat - młodzi ludzie i studenci, trzymają się bliżej centrów miast, rodziny z dziećmi i osoby, których sytuacja życiowa jest ustabilizowana wybierają spokojniejsze dzielnice, a nawet wsie. I nie ma się czemu dziwić. Badania wykazały, że aż 80 proc. naszego społeczeństwa jako idealne miejsce pod budowę domu wskazuje przedmieścia. Jeśli chodzi o samą nieruchomość to gusta większości Polaków wciąż krążą wokół stylu skandynawskiego. Prosta jedno- lub dwu- piętrowa bryła, otwarte przestrzenie, wysokie sufity, oszczędność detali oraz drewno, szkło i płyty cementowe - czy to na elewacji, czy w wykończeniu wnętrza.

W Szczecinie warunki te spełnia kilka miejsc. Prócz takich dzielnic jak Warszewo, Bezrzecze czy Gumieńce są to też Wołczkowo, Dobra i Siadło Dolne. Na szczególną uwagę zasługuje to ostatnie. To niewielka i bardzo nowoczesna wieś należąca do gminy Kołbaskowo. Tworzą ją cztery osiedla: Oliwki, Słoneczna Przystań, Róży Wiatrów i Wichrowe Wzgórza. W najbliższej okolicy znajdują się miejscowości: Kurów, Siadło Górne, Smętowice, Przecław, Smolęcin. Wieś wyróżnia się też wyremontowanym nabrzeżem o dużym potencjale turystycznym.

W Siadle Dolnym dominują domy jednorodzinne, bliźniaki i szeregowce. Pokrywa się to z oczekiwaniami Polaków. Wg. raportu TNS Kantar Polska mieszkańcy naszego kraju najchętniej wybierają domy o powierzchni między 100 - 120 m kw. oraz między 120-150 mkw. Zaledwie 3 proc. respondentów chciałoby zbudować dom o powierzchni powyżej 200 m kw. Znaczna większość chciałaby aby do domy należał duży taras, a pomieszczenia były urządzone nowocześnie. Wśrodku nieruchomości powinny znajdować się trzy sypialnie oraz garaż na dwa samochody. Kolejne niezbędne pomieszczenia to: pokój dla gości, pralnia, suszarnia, spiżarnia lub schowek. Ok. 30 proc. osób wskazało chęć posiadania pomieszczenia na bibliotekę, siłownię czy saunę. Raport wykazał też, że coraz więcej osób chciałaby mieć zainstalowany system inteligentnego domu.

W drodze do spełniania marzeń o idealnym domu, warto zrobić przystanek w biurze nieruchomości. Doradca wybierze odpowiednie lokalizacje i całkiem możliwe, że większość z nich bę właśnie w Siadle Dolnym.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce