Siadło Dolne: wybierz dom na sprzedaż i traktuj każdy weekend jak majówkę

Pomosty dla kajakarzy, altany piknikowe, ścieżki rowerowe oraz miejsca do grillowania przy nabrzeżu - nie trzeba wyprowadzać się daleko poza centrum Szczecina, żeby zamieszkać w atrakcyjnej rekreacyjnie okolicy. Wystarczy przenieść się do Siadła Dolnego.

Raj dla miłośników turystyki wodnej - to pierwsze co przychodzi na myśl odwiedzając Siadło Dolne. Urokliwa wieś położona bezpośrednio nad Odrą przyciąga do siebie w ciągu roku setki turystów szukających wytchnienia od codzienności. Jest to widoczne szczególnie podczas długich majowych weekendów i pierwszych letnich dni. Dodatkowo obszar niedawno przeszedł renowację i dziś można korzystać z doskonale zagospodarowanej linii brzegowej. Nie tylko nabrzeże przeszło metamorfozę, ale także osiedla mieszkalne. Pojawiło się wiele nowych nieruchomości na sprzedaż - domy jednorodzinne, niskie blokie czy zabudowy bliźniacze. Dotyczy to też budynków z rynku wtórnego. Wiele z nich zostało odnowionych i teraz odznacza się nowoczesnym designem.

Niemal każdy z turystów, który jest tu po raz pierwszy, najpierw zakochuje się w dumnie prezentujących się nowych pomostach, następnie altanach piknikowych, stacjach naprawy rowerów i miejscach do grilla, a następnie zaczyna myśleć o tym jakby się tu przeprowadzić. I nie można się temu dziwić. Dziś to jedna z najszybciej rozwijających się wsi o walorach rekreacyjnych i turystycznych. Nie brakuje tu stołów piknikowych oraz stołów do gry w szachy lub chińczyka z kamiennymi blatami, wiat do przechowywania kajaków, wypożyczalni łodzi, punktów gastronomicznych, a także sklepików. Siadło Dolne to również miejsce atrakcyjne przyrodniczo. W końcu to tu Odra Zachodnia wraz z Odrą Wschodnią tworzą Międzyodrze, na którym został utworzony Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry. Wypożyczając łódź można podziwiać torfowiska i mokradła poprzecinane siecią kanałów i starorzeczy z florą i fauną niespotykaną już nigdzie indziej w Europie.

Decydując się na dom w Siadle Dolnym w pakiecie z nieruchomością zakupuje się wyższą jakość życia i niemal nieskończone możliwości rekreacji wodnej. To zdecydowanie jedno z tych miejsc, gdzie codziennie można czuć się jak na wczasach. O pomoc w wyborze odpowiedniego domu warto poprosić biuro nieruchomości. Profesjonalni agencji po wysłuchaniu wszystkich wytycznych - nie tylko tych dotyczących parkingu, garażu i wielkości lokalu, ale też odległości od linii nabrzeża, informacji o sąsiadach czy możliwości przerobienia domu na hotel - wskażą nieruchomości z największym potencjałem. A po tym już tylko jeden krok do przeprowadzki i rozpoczęcia nowego życia.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce