Szczecin Nieruchomości na sprzedaż jedno z najbardziej zielonych miast Polski

Inwestując w dom czy mieszkanie do użytku własnego, ważna jest nie tylko cena i metraż, ale także lokalizacja. Okazuje się, że Szczecin to jedno z najbardziej zielonych miast Polski, a także jedno z najmniej zanieczyszczonych.

Normy ekologiczne wskazują, że na jednego mieszkańca dużego miasta powinny przypaść przynajmniej dwa dorosłe drzewa. Tylko w ten sposób pełne zapotrzebowanie na tlen zostanie spełnione. Obliczono, że w Szczecinie na jednego mieszkańca przypada ponad 60 mkw. tzw. zieleni wypoczynkowej, a to znacznie więcej, niż dwa drzewa. Miasto zawdzięcza ten wynik obecności takich miejsc jak, m.in.: Puszcza Bukowa, Las Arkoński, Park Leśny Głębokie, Park Kasprowicza, Żeromskiego czy Noakowskiego, Puszcza Wkrzańska czy Nadleśnictwo Trzebież.

Dzielnice i osiedla, które są zaliczane do najbliżej zielonych, to przede wszystkim Bukowe i Kijewo. Dalej wymienia się Warszewo, Pogodno, Słoneczne i Krzekowo. Obecnie to też najpopularniejsze tereny miasta, to tu najczęściej mieszkańcy wybierają domy i mieszkania na sprzedaż. Od zieleni oddalone są za to Centrum - Śródmieście, Majowe i Pomorzany. Mimo wszystko dzięki dobremu skomunikowaniu z resztą miasta wystarczy 10 minut autem lub 15 komunikacją miejską by dostać się do lasu czy parku.

O zielone zasoby Szczecina dba w dużej mierze Urząd Miasta. To jedno z zadań strategii Floating Garden 2050. Służą temu inwestycje polepszające infrastrukturę parków, nowe projekty typu sąsiedzkie ogrody kultury czy parki dla psów.

Zieleń jest dziś ważnym elementem przestrzeni nieruchomości. Bliskość lasów i parków wycisza, poprawia jakość powietrza i daje dodatkowe możliwości spędzania wolnego czasu - wycieczka rowerowa, spacer z dziećmi czy jogging. To wszystko bezpośrednio przekłada się na zdrowie - poprawia się praca układu nerwowego, oddechowego i krwionośnego. Stereotypy mówiące o tym, że dom pod lasem czy w parku to opcja tylko dla starszych osób już dawno przeszły do lamusa. Obecnie domami i mieszkaniami z dala od zgiełku centrum są zainteresowane osoby młode 25+ inwestujące w pierwszą w życiu nieruchomość, jak i osoby dojrzałe poszukujące nowego miejsca do życia.

Biura nieruchomości dysponują listami domów i mieszkań na sprzedaż, które są w bezpośrednim sąsiedztwie z naturą. Warto skorzystać z ich usług i wybrać najlepszą opcję dla siebie.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce