Szczecin wiarygodny deweloper – jak go znaleźć?

     Mieszkanie w stanie surowym, mieszkanie pod klucz, a może takie, które jeszcze nie powstało? Obecnie wiele osób decyduje się na zakup lokalu jeszcze przed rozpoczęciem budowy lub w jej początkowej fazie. Powód? Atrakcyjne zniżki dla pierwszych kupujących, ochrona prawna nabywców, możliwość dofinansowania i zaprojektowania przestrzeni. Tylko jak znaleźć właściwego dewelopera?

 

     Zaufanie, to element, który odgrywa kluczową rolę podczas decyzji o zakupie nieruchomości. Odpowiedni wybór dewelopera pozwala zminimalizować ryzyko inwestycyjne, do tego jest gwarancją, że mieszkanie będzie w doskonałym stanie technicznym i estetycznym, a w razie ewentualnych usterek czy niedociągnięć, można złożyć reklamacje i otrzymać bezpłatną pomoc.

 

     Poszukując odpowiedniej firmy na własną rękę, na początek należy zwrócić uwagę na okres obecności dewelopera na rynku. W znacznej mierze staż pracy świadczy o rentowności i umiejętności zarządzania nieruchomościami. Wieloletnie doświadczenie to także współpraca ze sprawdzonymi wykonawcami, którzy w terminach potrafią zrealizować założenia inwestycji. Nie bez znaczenia pozostaje ilość wykonanych budowli w danym mieście. Może mieć to wpływ na sprawność poruszania się po lokalnym rynku. Do tego należy dodać możliwość indywidualnego sprawdzenia i oceny wcześniejszych projektów dewelopera. Tu należy zatrzymać się odrobinę dłużej, ponieważ właśnie liczba i rodzaj wzniesionych budynków to kolejny element wpływający na wiarygodność.

 

     Im bardziej różnorodna historia ukończonych inwestycji, tym lepiej. Zapoznając się z wcześniejszymi projektami należy zwrócić uwagę na zróżnicowanie budynków pod względem wielkości, typu i standardu. Jeśli kompleksy budowli nie budzą zastrzeżeń, a nawet najbardziej rozległe projekty cieszą się pozytywnym odzewem na rynku, istnieje ogromna szansa, że kolejna inwestycja również zakończy się sukcesem.

 

     Wartością dodaną są także certyfikaty, nagrody i wyróżnienia. Ich obecność świadczy o uznaniu niezależnych instytucji. Rzetelność firmy poświadcza także Certyfikat Dewelopera, przyznawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Warto też sprawdzić czy deweloper jest zrzeszony w Polskim Związku Firm Deweloperskich (PZFD), organizacji branżowej skupiającej firmy z całego kraju.

 

     Jeśli jednak czujemy, że samodzielne poszukiwania zaufanego dewelopera przewyższają nasze możliwości warto skorzystać z usług biura nieruchomości. Obecnie wiele agencji podejmuje współpracę z deweloperami dzięki czemu nabywcy otrzymują możliwość bezpiecznego zakupu mieszkania przy zachowaniu takich bonusów jak atrakcyjność cenowa, ochrona prawna czy wymarzona przestrzeń.

 

     Inwestycja we własne mieszkanie to wydatek wiążący na wiele lat, dlatego warto podjąć wszelkie kroki by zminimalizować ryzyko błędu i cieszyć się z nieruchomości zgodnej życiowymi planami z podpisaną umową.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce