Szeregowiec w Szczecinie - złoty środek między mieszkaniem a domem

Szeregowiec - ma wszystkie cechy domu jednorodzinnego i klimat przytulnego mieszkania. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. I nie można się temu dziwić.

Cena i lokalizacja to pierwsze elementy, które przyciągają uwagę potencjalnych inwestorów w przypadku zabudowy szeregowej. Przypomnimy, że szeregowcem nazywamy przynajmniej trzy domy połączone ze sobą ścianami. I właśnie temu połączeniu klienci zawdzięczają cenę niższą od ceny zabudowy jednorodzinnej o podobnym metrażu. Nieodzownym atutem jest też lokalizacja, szczególnie w przypadku nowoczesnych szeregowców. Deweloperzy najczęściej wznoszą je na spokojnych przedmieściach lub w zielonych dzielnicach miasta. Wystarczy przywołać przykład nieruchomości w Siadle Dolnym lub w Warzymicach pod Szczecinem. Malkontenci z pewnością przywołają stare zabudowy szeregowe wznoszone wzdłuż ulic. Jednak trzeba przyznać, że nawet te mają swój urok, a po odpowiedniej renowacji wcale nie odbiegają poziomem od tych nowych.

Kolejne mocne strony to własne miejsce parkingowe, ogród, czasem też balkon lub taras. Mieszkając w bloku często można o tym tylko pomarzyć. Istotna jest też kameralna atmosfera wśród sąsiadów. Spędzając czas w domu lub przed domem godzinami można nikogo nie zobaczyć i spotkać, ale w razie potrzeby jest do kogo zapukać po przysłowiową szklankę cukru. Mieszkańcy szeregowców wśród zalet tego rodzaju nieruchomości wymieniają również niskie koszty utrzymania. Media najczęściej są miejskie, wywóz śmieci tańszy, a do tego ogrzanie murów łatwiejsze i szybsze, niż w przypadku domu wolnostojącego.

Nie bez znaczenia jest też metraż. Przeciętne mieszkanie w mieście ma od 30 do 60 mkw. Przestrzeń w szeregowcu jest większa, a do tego zwykle podzielona na piętra. Mogą się z nią równać jedynie nowoczesne apartamenty i mieszkania w starych kamienicach. Metraż jest jednak mniejszy od możliwych metraży zabudowy jednorodzinnej. Stąd też, łatwo o stwierdzenie, że szeregowiec to złoty środek między mieszkaniem a domem.

Poszukując idealnej zabudowy szeregowej w Szczecinie lub pod Szczecinem warto skontaktować się z naszym biurem nieruchomości i zapoznać się z ofertą.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce