Umeblowane mieszkanie na wynajem w Szczecinie czy nieumeblowane - jak urządzić?

Umeblować czy nie umeblować? - to najczęstszy dylemat z jakimi przychodzi mierzyć się właścicielom mieszkań na wynajem. Choć nie ma uniwersalnego rozwiązania tej kwestii, jest kilka wskazówek, które mogą być się pomocne.

Umeblowane mieszkanie na wynajem może cieszyć się takim samym powodzeniem co nieumeblowane mieszkanie na wynajem - wszystko zależy od rodzaju lokalu i grupy docelowej. Ważne by pamiętać, że dziś standardem jest wyposażenie nieruchomości w podstawowe sprzęty AGD, takie jak: płyta grzewcza, piekarnik, lodówka, pralka, czajnik i zmywarka.

Takie podstawowe sprzęty najczęściej są wystarczające w przypadku mieszkań 3 - 4-pokojowych oraz domów. Ich najmem zwykle są zainteresowane osoby dojrzałe, rodziny z dziećmi, które przenoszą się z jednego punktu do drugiego i dysponują własnym wyposażeniem, z którymi podróżują. Najemca z własnymi meblami to również najemca długoterminowy. Takie osoby zwykle są zainteresowane lokalami w spokojnych dzielnicach jak: Bukowe, Słoneczne, Kasztanowe, Gumieńce lub Pogodno.

Odwrotnie mają się właściciele apartamentów w popularnych lokalizacjach - śródmieście, Pomorzany, Bezrzecze, Warszewo. Tego rodzaju nieruchomości są skierowane przede wszystkim dla osób zatrzymujących się w Szczecinie na kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy w sprawach związanych z pracą. Taki najemca zdecydowanie potrzebuje pełnego wyposażenia lokalu.

Wyposażenia potrzebują również mieszkania podzielone na stancje i kawalerki dedykowane studentom i licealistom w centrum miasta. Tacy najemcy nie mają własnych mebli, sprzętów AGD czy RTV. Przydadzą się tu nie tylko: łóżko, półka, biurko, szafa czy lampa, ale też sztućce, talerze, kubki, garnki, kuchenka mikrofalowa, suszarka na naczynia, suszarka na ubrania, odkurzacz lub chociaż miotła. Kawalerki oraz mieszkania 2-pokojowe przeznaczone do wynajmu dla osób wchodzących na rynek pracy i rozpoczynających samodzielne życie nie muszą być, aż tak drobiazgowo wyposażone, aczkolwiek dobrze jeśli przestrzeń jest odpowiednio zaaranżowana - część dzienna i część sypialniana. W części dziennej mile widziany jest stolik kawowy, półka RTV, sofa, regał i szafa. W części sypialnianej łóżko, szafka nocna, szafa. W kuchni warto znaleźć miejsce na stół i krzesła. Myślą przewodnią powinien być tu minimalizm - w trakcie wynajmu przewidzianego na kilkanaście miesięcy, a nawet kilka lat w lokalu pojawi się jeszcze wiele nowych sprzętów najemcy.

Podsumowując, właściciele mieszkań na wynajem w centrum Szczecina, kierujący swoją ofertę do studentów powinni postawić na umeblowanie nieruchomości. Inwestorzy myślący o bardziej stabilnych najemcach mogą sobie odpuścić wyposażenie. Najważniejsze to dokładnie zbadać lokalizację i określić swoją grupę docelową.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce