W jakie nieruchomości inwestować w Szczecinie w 2018 roku

Biura, lokale usługowe, magazyny i hale - to nieruchomości w Szczecinie, w które nadal warto inwestować ze względu na zapotrzebowanie lokalnych przedsiębiorców.

Najpopularniejszym trendem jest kupowanie nieruchomości zgodnych z przeznaczeniem. Jeśli inwestor potrzebuje biura - szuka na rynku nieruchomości biura na sprzedaż lub wynajem, jeśli potrzebuje hali produkcyjnej - szuka ogłoszeń typu “hala produkcyjna na sprzedaż”. Jest to skuteczny sposób inwestycji, ale nie jedyny i nie zawsze najlepszy. Na szczecińskim rynku nieruchomości jest wiele budynków i lokali na sprzedaż, które można przekształcić i dostosować do potrzeb swoich, profilu firmy czy zapotrzebowania potencjalnych inwestorów.

Czy niestandardowe inwestycje są potrzebne? Warto wziąć je pod uwagę jeśli chcemy sukcesywnie rozwijać prowadzony do tej pory biznes. Inwestycja w nieruchomość w perspektywie długoterminowej zawsze się opłaca. Nadanie przestrzeni nowego charakteru i zmiana dotychczasowego profilu budynku przyciągnie uwagę potencjalnych inwestorów, kupców czy najemców. Nawet jeśli jest to nieruchomość prowadzona do celów własnych, uwaga ze strony ludzi z branży jej nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie. Możliwe, że za kilka lat przyjdzie czas na sprzedaż lub wynajem części biur czy lokali użytkowych w budynku.

W Szczecinie najczęściej adaptuje się przestrzenie dedykowane wynajmą. Wynika to z zapotrzebowania na rynku. Największym zainteresowaniem cieszą się lokale użytkowe, hale produkcyjne i magazyny. Następne w kolejności są mieszkania na wynajem i domy na przedmieściach również na wynajem. Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości w obszarze hal, magazynów czy lokali usługowych należy bliżej poznać branże oraz dotrzeć do potencjalnych najemców. Po prostu, potrzebna jest analiza rynku. Im bardziej stabilny najemca, tym zakup jest bardziej opłacalny. Podobnie jest z profilem lokalu. Im bardziej uniwersalny ma charakter, tym więcej firm będzie nim zainteresowanych. W przypadku dużych hal i magazynów, na pewno należy wciąż pod uwagę lokalizacje gruntów. Atrakcyjne są przedmieścia i obszary w okolicy węzłów komunikacyjnych. Hale i magazyny zazwyczaj są budowane pod zapotrzebowania konkretnego klienta, stąd też ważny jest dobry research - czy na pewno nasi klienci będą mieli te same wymagania, co poprzedni użytkownicy tego miejsca?

Dobrym rozwiązaniem jest też nabycie nieruchomości z najemcą. Najczęstszymi ofertami z tego sektora są nieruchomości z lokalami wynajętymi pod supermarkety i dyskonty, choć zdarzają się też oferty kamienic na sprzedaż z zagospodarowanymi już lokalami gastronomicznymi i biurami. Taka inwestycja to spora oszczędność czasu przeznaczonego na poszukiwania najemcy. Nie trzeba też czekać na zyski.

Poszukując odpowiedniej przestrzeni warto skorzystać z usług biura nieruchomości. W bazie agencji czekają setki zróżnicowanych ofert. Doradca przygotuje spis budynków zgodnych z zapotrzebowaniem. Ponadto, po adaptacji nieruchomości, agent może wskazać potencjalnych najemców.  

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce