Szczecin w ciągu kilku ostatnich lat postawił na rozwój. Powstały nowe drogi i biurowce, odnowiono wiele starodawnych kamienic. Nie da się też nie wspomnieć o metamorfozie bulwarów i planach remontu Łasztowni. Do tego dochodzi rozkwit i rozbudowa dzielnic na przedmieściach miasta, takich jak np. Warszewo.
Wiele przyjezdnych osób odbiera Warszewo jako nowopowstałą dzielnicę Szczecina. Wszystko dzięki nowoczesnym osiedlom mieszkaniowym, które powstały tam w ciągu ostatnich kilku lat. Domy jednorodzinne, domy parterowe, bliźniaki, ale też bloki – budynki wypełniły przestrzeń przedmieść, znacznie poszerzając ich granice. Co ciekawe Warszewo to dzielnica historyczna, której czasy sięgają aż XIII wieku. Takie zaplecze to ogromny plus, dla każdego kto prócz nowoczesnego designu poszukuje starodawnych rozwiązań architektonicznych, zabytkowych zdobień w mieszkaniach czy niepowtarzalnych nieruchomości jakie może zaoferować rynek wtórny.
Na uwagę zasługuje również położenie Warszewa, częściowo usytuowanego na Wzgórzach Warszewskich i Płaskowzgórzu Warszewskim. Lokalizacja sprawia, że dzielnica graniczy z zielonymi obszarami Szczecina – Puszczą Wkrzańską. Puszcza ma ponad 1550 kilometrów kwadratowych powierzchni, jednak tylko 337 km kw. znajduje się po polskiej stronie granicy. Administracyjnie Warszewo tworzą również sąsiednie osiedla: na południu – Stoki oraz Odolany i na północy – Podbórz. Północno-wschodnia część Warszewa jest jeszcze niezabudowana.
Najbardziej widoczny rozwój dzielnicy przypada na drugą połowę lat 90-tych, kiedy powstało osiedle domków jednorodzinnych przy ulicach Wiśniowy Sad i Glogera oraz grodzone osiedle przy ulicy Rostockiej z ulicami: Korony Północnej, Oriona, Andromedy. Po tej inwestycji szybko pojawiła się kolejna w postaci osiedla domów jednorodzinnych i bliźniaków na przedłużeniu ulicy Wapiennej oraz po obu stronach ulicy Podbórzańskiej. Kolejne lata przyniosły kolejne domy, a nawet bloki jak choćby te przy ulicach Słowackiej i Sarniej. XXI wiek przywitano popularnym osiedlem Stoki w kwartale ulic Kostrzewskiego, Złotowska, Duńska i osiedle SM Student przy ulicy Belgijskiej oraz Osiedle nad Stawem.
Nie tylko domy jednorodzinne i bloki, ale też biurowce, lokale użytkowe czy administracyjne zaczęły pojawiać się na osiedlu oddalonym od centrum Szczecina o 15 minut drogi autem. Dla poprawy komfortu życia mieszkańców w 2011 roku ukończono nowy budynek szkolny przy ulicy Złotowskiej, w którym obecnie działa Szkoła Podstawowa nr 7. Powołano również działalność żłobka miejskiego przy Brytyjskiej. Od kilku lat działa również nowoczesny basen dla dzieci i dorosłych przy ulicy jemiołowej.
Wkrótce mieszkańcy osiedli Warszewo będą też mogli korzystać z nowego środka komunikacji – roweru miejskiego. Wszystko dzięki członkom zarządu dzielnicy Warszewo, prężnie działających nad rozwojem przedmieścia Szczecina. W ubiegłym roku z ich inicjatywy podjęto projekt budowy Parku Warszewo-Podbórz w okolicy Podbórzańskiej.
Zielona okolica, sąsiedztwo szkół oraz instytucji, wysoki poziom bezpieczeństwa i ciągły rozwój sprawiają, że Warszewo to wymarzona dzielnica dla Twojej nieruchomości.