Wymarzony dom pod Szczecinem – Siadło Dolne piękna wieś z widokiem na rzekę

     Nieruchomość oddalona od miejskiego zgiełku to marzenie wielu osób. Czyste powietrze, cisza, spokój i nieograniczona swoboda kuszą. Jednak wieś wsi nierówna, decydując się na taką inwestycję warto dokładnie poznać planowaną lokalizację, okolicę i sąsiedztwo.

 

     Pomorze Zachodnie obfituje w wiejskie nieruchomości dostępne od ręki. Nie sztuką jest wybrać pierwszą lepszą lub najtańszą ofertę. Wiele z obiektów to niszczejące staroniemieckie budowle lub pozostałości po czasach PRL-u. Wieś to nie zawsze sielankowe krajobrazy, ale też duże zakłady rolnicze, z którymi o świcie budzi się cała wioska.

 

Rozpoznanie terenu

 

     By inwestycja była udana i w pełni satysfakcjonująca należy zrobić rozeznanie terenu. W okolicy Szczecina obecnie jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji jest wieś Siadło Dolne - osiedle Wichrowe Wzgórza, Siadło Górne i Kuró w powiecie Polickim. Siadło Dolne jest położone w dolinie nad Odrą, ok. 6 km na południe od Szczecina. Taka odległość zapewnia całkowite wyłączenie z miejskiego obiegu, ale też możliwość szybkiego i wygodnego dotarcia do miasta, urzędów czy dużych sklepów. Osoby poszukujące pełnego spokoju na pewno docenią widoczną z otwartych wzniesień panoramę Szczecina i rolewiska rzeki. Ponadto w pobliżu znajduje się Park Krajobrazowy „Dolina Dolnej Odry”.

 

Myśl ekonomicznie

 

     Piękne widoki to nie jedyne zalety domu na wsi. Koszt inwestycji, a także jej bieżące utrzymanie są znacznie tańsze od jej miejskiego odpowiednika. Również okolica nie stwarza tylu niebezpieczeństw, poziom kradzieży i włamań jest znacznie niższy. Najbliższe otoczenie możemy zaplanować według własnego projektu – ogród kwiatowy czy warzywny lub zamknięty plac zabaw dla dzieci. Nasi sąsiedzi nie są osobami anonimowymi, w razie kłopotów można zwrócić się o pomoc. Społeczność wiejska jest zwykle ze sobą mocno zżyta, czas wolny obfituje w sąsiedzkie inicjatywy. Odcięcie się od miejskiego zgiełku sprawia, że koszty, które ponosimy na kuszące kolorowymi światłami rozrywki po prostu nam odpadają. Jedną z kluczowych zalet wsi jest to, że decydujemy się tam na zakup rzeczy naprawdę nam potrzebnych. Do tego mamy ułatwiony dostęp to zdrowej żywności i samodzielnie możemy dbać o ekologię.

 

Wieś też może być nowoczesna

 

     Nieruchomości - domy dostępne w Siadle Dolnym odznaczają się nowoczesną architekturą i ciekawym designem. Nie sposób tu znaleźć niszczejących budynków, które wymagają gruntownego remontu i będą generowały dodatkowe koszty. Korzystając z usług profesjonalnego biura nieruchomości można wybrać i dopasować do siebie propozycję lokalu mieszkalnego, który na długie lata stanie się naszą ostoją. To doskonała opcja nie tylko dla osób ceniących ciszę i spokój, ale też dla ludzi pracujących z domu. Komfortowe otoczenie pomaga w koncentracji i zapewnia odpowiedni relaks. Siadło Dolne to również właściwe otoczenie dla młodych rodzin z dziećmi. Wiejskie uroki lepiej wpłyną na rozwój dziecka. Bliskość miasta sprawia, że żłobek, przedszkole czy szkoła nie stanowią tu problemu. Łatwo tu też o organizację czasu wolnego, w pobliżu znajdują się szlak rowerowy „Bielika” oraz szlak rowerowy Kościołów Wiejskich Gminy Kołbaskowo. Bliskość natury gwarantuje, że czas wolny spędzany przy komputerze lub telewizorze jest zmniejszony do minimum.

 

Życie na wsi niesie za sobą wiele zalet, inwestycja w odpowiedniej lokalizacji, nie tylko szybko się zwróci, ale także zapewni nam spokojną emeryturę.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce